Úvod · o mně o webu a kontakt

  Jmenuji se Michael, jsem z Kladna, narodil jsem se roku 1989. Zajímam se o elektroniku, informační techniku, historické i moderní stroje, vozidla a fotografii.

  Zabývám se správou počítačových stanic, serverů a sítí na OS Win i Linux, návrhem elektronických obvodů, servisem a instalací slaboproudých zařízení - řízení elektrických bran, zabezpečovacích a kamerových systémů.

  Kontakt:

  Web jsem založil za účelem zkoušení webových technologií, serverového HW a prezentaci mých elektronických zapojení a jiných technických zajímavostí.

  Se servery jsem začal na Pentiu 200MHz s 48MB RAM a 20GB diskem, to jsem ještě bydlel v Praze a neměl jsem veřejnou IP, tak to bylo jen pro CZfree.net Běžel tam opendchub, kde jsem si hrál s umělou inteligencí v perlu jako adminbotem, pak tam byl ftp server a apache, ještě jednička. OS byl Debian woody. Běžely tam herní servery na openttd a unreal tournament, chvíli i counterstrike.

  Potom jsem už v Kladně a na Klfree veřejné IP přesedlal na Pentium 3 800MHz, 256MB RAM s 40GB diskem, tam byl opět apache, ftp a samba. OS byl Debian sarge.

  Další šrotserver bylo Pentium 4 2,6GHz, 512MB RAM a 20+120GB disky. apache2, proftpd, unreal tournament.

  Ve školním roce 2012/13 bežel šrotserver na 1U serveru supermicro se dvěma dvoujádry opterony 940 2,8GHz, 6GB ram a 400GB disky v RAID1. Bylo to dost hlučné, tak jsem sehnal další železo. Provozoval jsem tam OS WIN2003R2, abych vyzkoušel i něco jiného, než linux, a mohu po pár zkušenostech s novějšími win servery říct, že to je nejlepší serverový windows, co kdy byl vydán.

  Teď  to všechno běží na C2D 2,4GHz, 4GB RAM, deska intel 945, a 2x 500GB disky v sRAID1. OS poslední Debian testing. webserver, ftp, fileserver, soukromá vpn (openVPN), minecraft, unreal tournament, testovací provoz openttd a časem bude i další hra, jak se rozšíří RAM a CPU.